Friday, September 27, 2013

Suvi 2013

Nüüd tuleb siis vähe pikeeeeeem jutt... Sorry for that...

Hakkame siis aga juunist pihta.

• Juuni algul käisin koos teiste koondislastega Tšehhis jungade eellaagris. Mõnusad ja hoopis teistsugused maastikud. Tõusu sai korralikult vallutatud. Kirsiks laagri peale jooksin ühel kohalikul võistlusel põhiklassis. Mõnusad 14 km ja veel mõnusamad pikad etapid...
2 tundi oli vist aeg? (uues aknas avades näeb suuremalt)
  • Vähem kui nädal pärast laagrit toimus üks maailma suurim o-teatevõistlus Jukola. Jooksin seal Rakvere OK eest 1. vahetust. Algus läks enam-vähem. Teedel oli raske joosta, teised jooksid nagu postist mööda. Metsas aga liikusin paremini ja noppisin skalpe. Pärast poolt rada tuli 2 viga, kus jooksin valesse hajutuspunni, u. 20 kohta andsin sellega ära. Enne seda jooksin ~100. koha peal. Ja pikk etapp sai saatuslikuks... Olin täiesti üksinda ja lugesin ennast vale tee peal olevat, edasi oli juba puhas porno. Asukohast arusaades olin veits kuri enda peale. Mis seal ikka, pigistasin lõpus veel kõik välja, et kohti võita. Lõpetasin 166. kohal. Senini minu parim koht avavahetusest. Tiim katkestas 2. vahetuses. Tulemused  Kaart
Jukola. Lammas lasti metsa. Erakogu
  • Jukola järgsel esmaspäeval jooksin Tallinnas Kadrioru pargis WRE sprinti meesteklassis. Nibin-nabin siin ja seal, keha polnud veel öisest pingutusest taastunud. Rada oli lahe, kuid ei midagi erilist. Tulemused  Kaart. Tallinna o-nädala raames jooksin veel nädala lõpus lühiraja ja 100kp jooksu. Need olid viimasteks startideks enne jungade MM'i. Väga head tagasisidet ma sealt ei saanud. Minek oli üsna nutune. Tulemused Kaarte leiab siit.
Pilt TOW fb lehelt
Juuli

JWOC- Ebaõnnestumine

Õhkond oli meeldiv. Tiimikaaslased ja konkurendid olid muhedad. Nalja sai kõvasti.
Tavarada, lühiraja eeljooks, lühiraja A-finaal, puhkepäev, sprint, teade. Tihe programm.
  • Tavarajal oli maastik minust peajagu üle. Rada oli niivõrd füüsiline, et mingil hetkel tuli sein ette, kust ma enam üle ei roninud. Paar viga tuli ka sisse, kuid üldiselt sain lihtsalt konkurentidelt vastu põski. Tehniliselt ei olnud väga raske rada, pigem pakkus palju teevalikuid. Valikud olid mul enamus samad nagu liidritel, ühel pikal etapil kobistasin etapi keskel... 83.koht polnud muidugi see, mille järgi tulin. Tulemused Kaart GPS
Tavarada. Raskelt tuli. Erakogu
  • Lühiraja eeljooksus ei saanud ka ilma vigadeta. Algusosa läks kenasti, kuid kui rada läks tehnilisema osa peale, järgnesid ka vead. Suuremad vead tulid 7, 9, 10 punktiga. Üsna mõttetud vead. Olin punktidele suht lähedal aga hakkasin liigselt rabelema. 17. kohaga sain edasi A-finaali. Tulemused  Kaart
  • Lühiraja finaal ei sujunud üldse. Vigu tuli päris palju ja ei suutnud kivide rägastikus enda asukohta määrata. Vead tegin kohe alguses ära ja sellega oli jooks tehtud. Suht lootusetu tunne oli. Kogemusi on liiga vähe, et sellisel maastikul hästi joosta. Tulemuseks 51.koht, vähemalt võitsin 5 sekundiga tavaraja maailmameistrit. See lohutas natukene, kuigi sünnipäevakink jäi mul vormistamata. Tulemused  Kaart  GPS
Finaal. Pilt JWOC kodukalt
  • Sprindis varises ka kõik kohe alguses kokku, kui 2. punkti joostes kukkusin õnnetult põlve katki. Vahetult enne minu starti hakkas vihma sadama, mis muutis lillepeenarde vahel olevad kiviplaadid libedaks. Jooksin inovitega, mis polnud parim valik nendes oludes. Ühes 90 kraadises kurvis tõmbas jalad alt ära ja pikali ma olingi. Valu. Meeletu. Üritasin edasi joosta, mingi hetk kadus valu ära aga põlv oli korralikult põrutada saanud ning jooksutunne polnud enam endine. Siiski pingutasin nii palju kui suutsin. 2 viga tulid ka sisse, 9 ja 11 kp.  58. koht, 40 kohta parem kui eelmisel aastal. Tulemused   Kaart
  • Teates jooksin esimest vahetust. Jooks läks nii ja naa. Vigu kogunes 2 minuti kanti. Liidritele kaotasin umbes sama palju. Vaatepunktis olin veel 30 sek'i liidritest maas, kuid enne lõppu tegin hajutuses u. 1.30 vea. Olin ebakindel ja ei teadnud täpset asukohta. Lõpetasin riikide arvestuses 11.kohal. Viimases vahetuses võistkond tühistati, aga pole hullu, sest koht 3ndas kümnes ei paku pinget. Tulemsed  Kaart  GPS
Teade. Pilt JWOC kodukalt

Kui ma üldse millegagi rahule saaks jääda, siis oleks selleks teate 1.vahetus. St. ma ei suutnud ühtegi väga head sooritust teha ja sellega ma rahule ei saa jääda. Bankett oli tore, nagu alati. Pärast jungasid oli kergem periood, tegin tööd ja natuke trenni. Järgmine võistlus oli alles Koprakarikas juuli lõpus.

August
  • Kuu alguses jätkasin treeningutga, mõnel päeval tegin tööd ka. Järgmised võistlused oli eestikad tavarajal. Maastik oli mulle uus ja meeldis. Jällegi ei saanud ilma vigadeta. 4. ja 6. punktiga kobistasin natukene. Muidu suht ok jooks. Sel hooajal on üldse enamus jookse olnud stabiilselt paari veaga. Tulemused  Kaart
  • Kuu lõpus osalesin siiski ratta-o juunioride MM'il. Kui alguses kõhklesin kõvasti, et kas ma osalen seal, siis tagantjärgi võib öelda, et see oli seda väärt! Võistlused ei alanud mulle eriti meeldivalt. Sprindis sõitsin tuimalt keelualast läbi, ise seda märkamata. Järgmisel päeval lühirajal jätsin punkti vahele+ sõitsin enamus rajast pooltühja rehviga. Pinged olid laes, sest järgmisel päeval oli teade. Poisse ei tahtnud alt vedada... Suure üllatusena tulime teates hõbedale! Õnne oli ka, Vene ja Soome tiim olid punkti vahele jätnud. Pidupäev.  Tavarada läksin lihtsalt läbima, kuid sõitsin ennast siiski täiesti tühjaks. Arvata võib, et bankett hästi ei lõppenud mulle, võinoh lõppes liiga vara... Aga eesmärk sai täidetud, selleks oligi võimalikult hea tulemus just teates. Sellepärast ma ennast sinna kohale vedasingi! Kaartidest on hetkel näidata vaid sprindi kaart koos teekonnaga
Rahulolu. Pilt MM'i kodukalt
Kirjutan natuke sügisest ka.

September
  • Esmalt mainin seda, et õpin nüüd Tartu Ülikoolis geograafiat. Jätkan orienteerujate traditsiooni võinii.
  • Kuu alguses jooksin eestikate öist ja sprinti. Suhteliselt igavad rajad olid. Muud nagu polegi öelda. Ei teagi miks öistel maastikku paremini ära ei kasutatud, vaid söödeti mingeid mõttetuid tee-etappe sisse. Peaks taas mainima, et M20 klassi konkurentsiga on ikka nutused lood. Öise tulemused  Kaart. Sprindi tulemused  Kaart
  • Järgneval nädalavahetusel jooksin eestkate pikka rada. Karmid 23 km ootasid ees. Aga see oli täiesti mõttetu mis toimus. Krossijooks toimus. Aru ma ei saa, miks rajameister ei planeeri kõikidele radadele liblikat? See ei ole vabandus, et sellega suureneb rajameistri töömaht. Rajameister ongi selleks, et pakkuda meile(võistlejatele) mõnusat orienteerumist, mitte krossijooksu. Maastik oli muidu vinge, eriti teine pool sellest. Tulemused  Kaart1  Kaart2
Oks laiali. Autor Reigo Teervalt
  • Soome meistrikatel käisin ka. Lühirada ja teade. Pole tükk aega Soome maastikel orienteerunud ja suhteliselt ebakindel tunne oli  punkte võttes. Eeljooksus paari punktiga kaotasin aega just ebakindluse tõttu, viga nagu ei teinud. Tulemused  Kaart. A-finaali koht oli garanteeritud, kuid mitte kõige parem stardipositsioon. Finaalis olin jällegist ebakindel ja nii tulid ka mõned vead ja ärakaldumised. Väsitava päeva tulemuseks 22.koht Tulemused  Kaart   Teates läksime medalit püüdma. Tomi tuli avavahetusest liidritega koos. Teist vahetust jooksin mina, esimestel pikkadel etappidel kobistasin natuke ja sellega nurjusid katsed eest ära joosta(mida ma proovisin, ja peaaegu töötas). Enne lõppu jooksin veel valesse hajutuspunni ja kaotasin sellega 30 sek'i. Andsin teate üle 1.30 liidrist  ja 30'' teisest kohast maas. Viimases vahetuses Otto tegi kahvatu jooksu ja lõpetasime taas 4. kohal nagu eelmisel aastal. Tulemused  Kaart

Suunnistasin kaart valepidi käes. Pilt Soome MV kodukalt.
  • Kolmapäeval osalesin esimest korda ka Tartu linnasprindil. Kutsusin lätlase Ivars Klavinši jooksma. Koos sprinti joosta on ikka hoopis teine asi. Tempo kruvisime koos maksimumini. Halb oli see, et õhk ol üsna külm ja seda sisse ahmides tõmbas hingetoru hellaks ära. Midagi hullu õnneks pole. Saime 2. koha ja auhinnad on seal ikka vägevad! Pure fun! Tulemused  Kaart
Hooaeg hakkab varsti lõppema. Mõned võistlused teen veel kaasa ning siis hakkan juba uue hooaja poole vaatama. Sel nädalavahetusel jooksen Suunto Gamesil meeste klassis. Pakun Silla poisile natuke konkuretsi, kuigi jahh.... Baltic junior cupil jooksen ka, maastik tuleb kindlasti ahvatlev. Ning viimase võistlusena jooksen 25mannal, nagu viimastelgi aastatel.