Tuesday, January 1, 2013

Uuel aastal uue hooga

2012 on märkamatult möödunud. Oli võite oli kaotusi, kuid kõige rohkem teeb rõõmu see, et nägin endas eelmisel aastal tohutut arengut. Oma rolli mängib selles kindlasti treeneri käe all treenimine ning Soome klubi eest võistlemine ja nendega koos laagrites käimine.
Natuke detsembrist.
14-16 dets. käisin Soomes klubi talvelaagris. Toimusid pikemad treeningud, kus jooksime kaardiga. Laupäeval jooksin 10km testjooksu. Testjooksuks natuke ehk liiga pikk, mulle ei meeldinud. Hommikusöök jäi vist liiga hiliseks ja hiljem jooksu ajal tõmbas kõht täiega krampi. Ilm oli ka jube, jõhker lumetuisk+ viimased 5 km tagasi joostes oli tuul otse näkku, lõpuks olid jääpurikad näos... Ühel õhtul tegime ka "kerge" saalihoki mängu.  Kõige mõnusam oli aga heade sõpradega koos treenimine!

Seejärel algas jõulude ootamine. Jõulude ajal sai kõvasti lõvipraadi söödud, et ikka järgnevaks hooajaks korralik põhi alla laduda. Mõtlesin ala vahetuse peale ka, spordimodell valmis :D (nali)

Teisel jõululaupäeval võtsin oma suured kotid ja suusad kaenlasse ja suundusin Sihvale koondise laagrisse. Trenni sai palju tehtud nagu laagris peabki. Mõnus oli tunde ja kilomeetreid koguda. Lund oleks võinud vaid rohkem olla... 2 kaarditreeningut tegin kaasa. Paar jooksuotsa, kerge spa külastus ning ühel õhtul poolteist tundi saalihokit, mis oli päris väsitav. Lõpuks viskas see nii kopa ette, kuidas need väiksed seal poole ööni ringi tatsasid ja magada ei lasknud. Aga laagriga jään rahule.

Aasta viimasel päeval käisin Tallinnas Aastalõpuvõistlusel. Tegu oli kahemehe teatevõistlusega. 5 vahetust. Jooksin esimese, kolmanda ja natuke viiendast vahetusest ka. Raja keskmiseks kilomeetri ajaks saime kahepeale 5.48 min/km. Jooksin koos Jaagupiga. Pidime napilt alla vanduma noortele veteranidele. Saime 2.koha, kaotust 8 sek'i. Sellegipoolest jäime poodiumikohaga rahule.