Monday, January 28, 2013

Lõpuni välja

Esimesed suusa-o stardid on tehtud ja ega neid palju alles jäänud polegi. Järgmine nädalavahetus veel Soome meistrikad pikal rajal ja teates ning seejärel juba Juunioride MM Lätis. Päris mitu korda on peas mõlkunud mõte, et kas mul on üldse mõtet jungadele sõita, aga taganemisteed ei ole ja alustatu tuleb lõpule viia.
Päris mitmel võistlusel on motivatsiooni alla viinud vead, mis pole otseselt seotud minu orienteerumisoskustega.

Madonas ei saanud esimesel päeval eriti hakkama- oma lollused ja mõni vale valik, ei suutnud kaardiga kontakti luua. Teisel päeval oli asi juba kõvasti parem 1-2 valet valikut tegin aga tunne oli hea. Siit tuleb MM'i jaoks omad järeldused teha, sest see toimub sarnasel platsil ja sarnasel võrgul.
Tulemused   Kaart

Põlva MV'l esimesel päeval rikkus võistluse ära üks nõme viga, mis tuli sellest, et kaardile poldud kantud ühte suurt lumevalli ja siis tuli juba rehkendama hakata kuhu suunas liikuda võiks... Lõpus magasin veel ühe raja maha mida ma vist lihtsalt maastikul tähele ei pannud ja järgnes suurem ringisõit.
Tulemused    Kaart

Teisel päeval sujus asi märksa paremini, kuid siiski tuli paar pisemat apsakat sisse. Sel päeval kaotasin puhtalt sõiduga siis, raja lõpuosa oli füüsiliselt tõsiselt raske, rada ronis ainult üle mägede üles-alla. Väsimus tuli sisse.
Tulemused    Kaart

Nädalavahetusel peetud eestikad olid minu jaoks suurimateks fiaskodeks suusa-oreinteerumises siiamaani.
Kindlasti ei võta ma kõike süüd enda kanda mis seal korda saatsin, sest kaardil leidus kõvasti ebakorrektseid kohti.  Nt. sprindis hoidsin ma veel hammastega esikohast kinni enne seda viga mis ma tegin. Mõistus jooksis nii kokku, sest nägin kaugelt juba ära selle püstkoja mida kaardil poldud märgitud ning mille lähedal punkt asus. Otsisin siis kaardilt seda ning ei leidnud(eemal mäe otsas oli ka sarnane, aga sealoleku välistasin koheselt). Jess, sain ilge tillika... Tänks.
Tulemused     Kaart

Teisel päeval toimus tavarada. Midagi erilist ei oodanud, läksin oma sõitu tegema. Kuni viienda punktini püsisin veel enam-vähem konkurentsis. Vähemalt mina ei näinud seda rada(5-6), kui olin musta joonega tee ületanud ja siis järgmine rada oleks pidanud minema paremale. Siis hakkas kino pihta jälle. TÄNKS gps, et sa näitad kui lähedalt ma punktist mööda sõitsin. Tegelikult olen päris kindel, et see punkt asus natuke kaugemal selle künka otsas. Aga no mis seal ikka. Ikka juhtub. Päris palju juhtus sel nädalavahetusel.
Kindlasti mängis oma rolli see, et olin esimene startija ja pidin teistele radu ja lõikeid sisse ajama. Mõnes kohas kaotasin sellega korralikult (16-17). Lõpus pingutasin nii kuis jaksasin. Ühel rajal oli toredasti palk peakõrgusel risti ees ja ma just oskasin sel hetkel kaarti lugeda ning peaga vastu palki sõita ning selili lennata. Linnud lendasid pea kohal...
Tulemused     Kaart
Autor: Raili Rooba


Loodan siis, et järgmisel nädalavahetusel Jämil, Soome meistrikatel läheb paremini ja leian head motivatsiooni. Seal võib päris vingee olla aga samas raske.
MM'ni pole ka palju jäänud. Ja seejärel juba lõunasse laagerdama, mida ootan kõige enam!

Kõike head!

No comments:

Post a Comment