Thursday, September 6, 2012

Suvi läbi...

Minä ymmärrän vähän suomea, mutta en puhuu hyvin vielä. Yritän oppia!
Oli äraütlemata parim suvi, mis siiani on olnud! Sai erinevaid paiku nähtud ja kõike muud... Matemaatika ütleb, et kodumaal viibisin umbes kuu aega kokku suve jooksul. Natuke räägin mis augustikuu jooksul toimus.
Delta18jengi
Kinnita turvavöö ka tagaistmel!

Enne augustit käisin ka Rootsis O-Ringenil. Oli tore. Seltskond oli mõnus. Võistlussooritused olid allapoole arvestust. Aga lõppkokkuvõttes igati tore trip.
Pärast O-Ringenit järgmisel nädalavahetusel jälle Rootsi, seekord U10-Mila. Jooksin 2.vahetust. Sooritusega jäin peaaegu rahule, kuid siiski tuli mõni lollus lõpus sisse. Kokkuvõttes sai meie tiim 9.koha. Kahju, et tiimis vahetuse pidime tegema vahetult enne starti, kuna ankrumees jäi haigeks... Pärast 8. vahetust olime 2(!)kohal. Ja ma ei kahtlegi selles, et meil oleks olnud võimalus võita. Aga seekord nii.


Sai vähe füüsilist tööd tehtud.
Ja selle kuu suurim kino hakkas pihta siis, kui pärast u10milat Soome tööle jäin....
Lahked sõnad majja sisenemisel.
Nimelt... sain tööotsa jõulukuusefarmis. Tuli välja, et minu töö pole nende puudega üldse seotud, kuna see oleks võtnud liialt kaua aega, et mind välja õpetada. Selle asemel lööpisin küttepuid 4 päeva, 2 päeva värvisin voodrilaudu ja viimasel päeval vabastasin kuuski kõrgest heinast. Just nii kaua, 7 päeva sain ma töötada, sest teise nädala esmaspäeval ütles "boss", et tema läheb nüüd Taani mõneks päevaks ja üksi ma tööd teha ei saa. Küsisin järgmise nädala kohta, vastus oli jälle, et ei saa kuna, minu sõidutamine võtab liiga palju aega ära...Olin "kinga" saanud. Vähemalt palga sai kätte.Ja omaette elamus oli minu majutuspaik. Maja asus saare peal, metsas(treenimiseks ebasoodsas). Elasin seal üksinda. Elekter oli, aga sellega polnud midagi peale hakata. Elektripliit oli ainuke asi millega elektrit sai tarbida. Majas puudus veetorustik, seega igapäev tegin sauna, see ehk oli ainuke positiivne pool. Sai nii mõnegi asja üle järele mõeldud seal oldud aja jooksul...

Võit.

Pärast seda jäin veel kuni nädalavahetuseni Soome.
EMV tavarada- seljavõit.
EMV sprint- sprindis ei tohiks võita 2 minutiga.
EMV öine- jälle võit.Nauding vahetult enne EMV starti
Oli kätte jõudnud viimane suvenädal. Läksin nädalaks Soome tüdruku juurde. Võtsin aja maha ja tegelesin muude asjadega, kui treenimisega.  Aitasin tüdruku isal maja ehitada mõned päevad. Oli mõnus välja puhata enne kooli! Ja veel - see aeg, mis ma Soomes olin, tundsin kuidas soome keel külge hakkab, ja see on ainult hea!

Ja nüüd see hakkas... Viimane keskkooli aasta. Avaaktus oli tore, saatsime väikesed jõmpsikad kooli.   
Sel nädalavahetusel on minu jaoks selle aasta viimased võistlused Eestimaa pinnal. Edasi juba mõned võistlused Soomes, Rootsis ja Lätis.

No comments:

Post a Comment