Friday, March 9, 2012

Päikese all

Sihtkohaks oli väike küla Atlandi ookeani ääres, Los Canos de Meca. Laagri eesmärgiks oli võimalikult palju km koguda. Laager kestis 14 päeva.
Malagasse jõudes oli ilm üsna nukker: pilves ja oli näha, et vihma oli sadanud. Õnneks Mecasse kohale jõudes paistis mõnusalt soe päike! Pärast esimest trenni tundus maastik enam-vähem, alustaimestikku oli jõhkralt palju ja see oli suht okkaline, aga joosta sai.
Kõikide trennidega olen väga rahul. Mõned kaardid jäid ka jooksmata- 2 sprindi kaarti ja 3 ranna-o kaarti. Sprinte oleks isegi tahtnud joosta, aga need asusid natuke liiga kaugel. Eriti meeldisid mulle tehnikatrennid, kuna pole pikka aega neid teinud. Kõige mõnusam rada oli teate oma. Üleüldse selle koha suureks plussiks oli see, et maastikud olid kõik käegakatsutavad.
Hiiglane?

Laager arvudes: 

treeningtunde 22 
192 km 
kontrollpunkte 311 
15x kaardiga maastikul

Muud juttu.
Esimestel päevadel hirmutati meid ära jutuga, et sealsetes metsades on mingid villased pallid, kus sees on ussid ja et need tekitavad kokkupuutel nahaga löövet. Mingit taime koguaeg kahtlustasime, laagri keskel saime alles teada, et see polegi see taim.
Seitsmest laagerdajast olime Ollega ainsad kes said täies mahus treenida. Teistel olid erinevad hädad kaelas. Muidu oli ülivinge ja kõikõik oli super. Nalja sai omajagu. Omaette tegelane oli meie ööloom. Tema käis trennis ainult öösiti, ärge nüüd imestage kui 10-milalt öise vahetuse võit tuleb!
Vastlapäeva tähistasime ka kuklitega. Ja oii kui palju meile pildistada meeldis. Tundub, et justkui trenni ei teinudki, ainult pildistasime. Aga koht oli seda väärt.
Käisin siis elus esimest korda ookeanis ujumas ka. Vesi oli selline paras, natuke jahedam kui suvel Eestis. Viimasel ajal olen avastanud, et mul on elus nii palju asju tegemata jäänud, aga seda kõike annab veel parandada! Õppimiseks väga aega ei jäänudki seal, võinoh oleks jõudnud küll, aga kes see ikka õpiks kui samal ajal päike kütab täie hinna eest! Trennist oli ju vaja välja puhata.

Võistlused.
Laagri lõpupoole oli plaanis osaleda neljal võistlusel. Täielikult jään rahule vaid tavaraja sooritusega, ning sprindiga ühe erandiga. Niisama mainin, et mõned hispaanlased on ikka sportlikud! Ühel tädil igatahes enne starti sigar tossas ja samamoodi pärast finshit. Miks mitte, tõmbas lõõrid lahti, võis mõnus olla värsket õhku hingata.

1.Lühirada 4,2 km  31:32  1.koht
Maastik oli huvitav, samas rõve. Vigu suutsin teha mitmeid. Enesetunne oli üsna raske sel päeval ja kiirus oli alates 5ndast punktist suht nullilähedane. See oli heaks kogemuseks, varem pole sellisel maastikul jooksnud. Tegin sellest omad järeldused.
Ise ka imestasin, et sellise sooritusega 1. koha sain, aga mis seal ikka. Tulemused,

2.Sprint 2,3 km 12.36  4.koht
Õhtul toimus Barbates sprindi võistlus. Enestunne oli ka päris hea. Rada oli lihtne, midagi keerulist rajameister pakkuda ei suutnud. Kõik sujus ideaalselt kuni 17. punktini. Ei märganud esimest aeda millest mööda jooksin ja nii ma lugesin välja, et punkt on 3nda aia juures. Punktinumbrid ei klappinud, olin jooksnud ühe aia võrra kaugemale. Ajakaotust tuli sellega 30 sek. Kahju muidugi, kaotasin selle lollusega esikoha. Tulemused, kaart

3.Tavarada 8,3 km  51:33  1.koht
Hommikul ärgates aknast väljavaadates tekkis masendus. Päikest polnud, oli vaid pilved ja udu. Teisest küljest oli see jälle ideaalne ilm pikemaks pingutuseks. Mulle meeldis see maastik väga-väga. Elasin kaarti ja maastikku esimeste punktidega kenasti sisse ja suutsin raja läbida praktiliselt ilma vigadeta. Hea tunne oli kogeda üle pika aja seda, kui suudad raja läbida puhtalt ja finishis tunned, et andsid endast 100%.
Loodan seda tunnet sel suvel veel kogeda. See oli pigem võistlus iseenda vastu, sest kui tulemusi nägin, vaatas vastu 14 minutine seljavõit. Aga ma võitsin ennast sel päeval. Tulemused, kaart

4.Beach-o 5,8 km  33:20 2.koht
Väsimus oli sees eelnevatest päevadest. Ei olnud kuskilt midagi võtta enam. Rada oli tehniliselt lihtne. Viimased 2 km jooksin tuimade jalgadega. Ei teagi mis probleem oli, võibolla sellest tingitud, et jooksin salomoni kossidega ja paelad olid liiga tugevalt kinni ja veri ei käinud ringi. O-kossidega võisin laagris hüvasti jätta, need ei kannatanud enam jooksmist... Veider aga eelmiste kossidega tegin ka lõpparve Hispaanias 2010 suvel. Tulemused, kaart

Nüüd olen juba nädal aega Eestis veetnud. Muidugi on masendav olla tagasi siin külmas kliimas ja selles nõmedas lumes sumbata.. Samas ega kauem ei oleks kannatanud Hispaanias olla, sest need maastikud oleksid ära hakanud tüütama lõpuks. 2 nädalat oli täpselt paras. Kogusin selles laagris ohtralt motivatsiooni ja usun, et seda jätkub lume ärasulamiseni. Siis oleks juba kõik lust! Üldiselt on siiani kõik hästi läinud ja enesekindlus on koos sellega kasvanud. Tuleb teha kõik nii, et juulikuuni välja veaks!

PS! Tekitasin endale väikse kaardinurga ka kuhu aegaajalt kaarte lisan...UFO?

No comments:

Post a Comment