Tuesday, February 22, 2011

Maratonil käidud

Äratus 5.30. Tunni ajapärast hakkasime kodunt liikuma. Kohale jõudsime 1.20 enne starti, piisav aeg enda ettevalmistamiseks. Kõigepealt külastasin peldikut, mis oli mingi дедушка poolt täis pasandatud.... :D Siis läksin numbrile järgi. Stardini oli piisavalt aega. Riietuse osas olin kõhklev. Aga siiski kuulasin targemate sõnu ja riietusin nagu eelmine aasta. 2 paari soojapesu, kombe, üleval vest. Käes tavalised suusakindad, millele tõmbasin mingid vanad sokid peale( selle mõtte peale tulin võistluseelsel õhtul, kui mõtlesin, et nende kinnastega ma vastu ei pea) käed olid nii soojad terve sõidu vältel, isegi kuumad, kordagi külm ei hakanud! Erilisi eesmärke ma endale ei seadnud. Kui siis ainult see, et sõita ennast lõpus nii tühjaks, et see maraton jääks pikemaks ajaks meelde.

Stardis nagu polnud seda ühtset rahva tunnet, ma olin siiski võistlema tulnud.:D Saamatud on ikka need inimesed kes lõhuvad ennast ja enda varustust juba stardis rapsides. Aru ma ei saa... Ise tiksusin vaikselt, hiilides mööda natuke. Suusk lippas ülihästi ja pidamine oli ka väga viis. Laskumistel libisesin enamustest mööda. Tõusudel sain ka ilusasti hakkama. Kuskil peale Ande TP'd tunnen,et midagi kahtlast on jalgadel viga, eriti vasakul jalal. Kuutse TP's oli asi juba suht kriitiline, peatasin korra ja lasin saapa nöörid nii lõdvaks kui võimalik, aga see ei aidanud... Nimelt mul on toredad saapad nimega Salomon, mis ei taha kuidagi mu jalgadega sõpradeks saada. Klassika kilomeetreid oli enne maratoni kogunenud 115 millest 95 oli Soomes Ylläse laagris ja 20 nendest maratoni eelsel nädalal:DD Võib järeldada ka, et jalg polnud harjunud nii kaua sellle saapa sees olema:D Niisiis, kannatasin alates Ande TP'st kuni finishini, see oli toores vaev, sellist valu pole ma elujooksul ühtegi korda talunud. Palus ja Hellenurmes veel mõtlesin, et hüppan rajalt maha, aga siis jälle mõtlesin, et ega ma nõrk pole ja punnitan lõpuni välja, selleks ma ju siia tulin. Lipe oli ka ära üsna ära kulunud ja samamoodi pidamine, aga vähemalt oli enam-vähem töökorras. Pärast Hellenurme TP'd hakkasin natuke ära ka väsima, raiusin enamuses paaris, kuna vahelduvat oli valus sõita. Enne Palu TP'd kohtusin Eesti kõige o-tehnilisema kutiga kes seekord sõitis väga veerpaluliku sammuga, sõitsime tükk aega koos. Lõpus pigistasin endast viimasegi välja ja karistasin osad vennad ära:D Finishis oli tühi tunne, aga samas mõnus, et jälle sai läbi sõidetud see distants. Ajaga olen ka rahul, 50 minutit paremini kui eelmine aasta, kindlasti tegi oma töö ilm. Aeg oli siis 3:54' ja kohaks 697. Ütleks, et oma eesmärgi ma täitsin, sest andsin endast selle päeva maksimumi. Jalad olid õhtul mõnusalt paistes( talla siseküljed) .

Homme siis see kauaoodatud protseduur. Loodan, et õnnestub ja et sellest ka kasu oleks tulevikus ;) See nädal oleks nagu eelvaheaeg. Täna toimusid minul selle nädala ainukesed 2 tundi, suht rõõmustav.:D Täna käisin veel kahe klassivennaga Rakveres ajaloo viktoriinil. EPIC FAIL. Mingi 20st punktist saime maksimum 5 punkti vist- tase:D Neljapäeval toimub kohalikus rahvamajas Vabariigi aastapäeva tähistamine, sain isegi kutse, suht "boss" olen.:D

Suht mahe, või mis ? Kondoomi pakk, kuhu peale on kirjutatud " Võid kindel olla" :DD

Spagaati ka.
       

6 comments:

 1. Anonymous22/2/11 23:11

  Sa vist pole kunagi jalaga näkku saand, et ei tea mis päris valu on:D

  ReplyDelete
 2. Üldiselt mulle sellised anonüümsed AFFid ei meeldi ;)

  ReplyDelete
 3. Anonymous25/2/11 19:48

  Tord Asle Gjerdalen on eeskujuks? :)

  ReplyDelete
 4. Anonymous25/2/11 19:48

  Lauri M.

  ReplyDelete
 5. Ei ütleks, aga ta lahe sell muidu! :D

  ReplyDelete
 6. Anonymous27/2/11 11:04

  Prillid on ülbed, tuleks endalegi hankida.

  Lauri M.

  ReplyDelete