Wednesday, October 27, 2010

Võit on magus.

Üritan rääkida lühidalt sellest hooajast ja tähtsamatest võistlustest. Pole päris kaua aega siia kirjutanud...:D Ütlen ausalt, et mul ei ole olnud erilist motivatsiooni siia blogisse kirjutada

Jaanuari lõpus toimusid Vooremäel suusa-o eestikad, tõin võidud koju.Veebruaris sõitsin Tartu maratoni. Korralik surm oli rajal ikka. Mingi imeläbi sain stardinumbriks 630 ningi lõpetasin kohal 1200 millegagi. Veel sõitsin Tamsalu-Neeruti maratoni. Veebruari lõpus toimus Mammastes märke teade. Traditsiooniliselt meie võistkond tühistati. :D Märtsis ei toimunud erilist midagi. Koondise laagris sai käidud Jõulumäel. Nagu alati oli seal lahe.: )

Hooaeg algas pihta aprillis. Enamuses oli siiski tegu väiksemate võistlustega. Peaaegu igal nädalavahetusel olid võistlused. Jüriöö jooks jäi vahele. Selle üle oli natuke kurb meel. Aga sain sellest ruttu üle, kuna suured võistlused olid tulekul.

Mai kuus hakkasidki suuremad võistlused hoogu võtma. Lühiraja eestikatel võtsin ühe väikese veaga võidu. Nädala pärast toimusid Selgisel baltikad. Sain tubli 3.koha. Samas ilma vigadeta oleks ma võidelnud 1.koha pärast. Nädala pärast läksin “turistina” Saaremaale rattakummi vilistama.

Juuni kuus ei toimunud erilist midagi. Võibolla kõige suurem sündmus oli Värska EOL noortelaager. Vot see oli kinuvärk. :) Paaril väiksemla võistlusel sai ka käidud.
Ahjaaaa. Jukola oli kaaaa. VÕIMAS!

Juunikuu viimastel päevadel seadsin sammud Hispaaniasse, et teha oma selle hooaja kõige tähtsamad stardid. Kohtade poolest võiks isegi enamvähem rahule jääda, aga soorituste poolest küll mitte. Tavarajal said saatuslikuks 2-3 suurt viga. Endal hakkab ka häbi neid vigu hiljem vaadates...Olin võimeline sel päeval jooksma esikümnesse. ( 23.koht, aeg: 1.03.48)
 Teates enda sooritusega jään ma väga rahule. Ma olin nagu jumala kettas kui teada sain, et avavahetuse kinni panin. Kindel sooritus ja piisavalt kiire jooks tegid selle võimalikuks. Ollu oleks võinud paremini joosta sel päeval, sest väga hea koht oleks olnud kindel. (aeg 34.12, üldkoht 9)
Sprindis tuli sisse 2 väga valet teevalikut. Sellega kaotasin palju aega ja palju kohti. Iseenesest oli see rada väga lihtne. Sel päeval oleks maksimum olnud umbes 10-15 koht. Olin tegelikult juba suht väsinud.(aeg 14.49, 35.koht)
Üleüldiselt mulle väga meeldis seal. Eriti vinge oli viimane öö!! Sain uusi kogemusi. Ja kogu see seltskond, Eesti koondis, see on midagi kirjeldamatut! Neid aegu enam tagasi ei tule, kuigi väga tahaks. :)  Ja kurk oli seltskonna hing!!:D Ja suur aitäh kõigile sünnipäeva eest!:) ja kingituse eest ka :DDDDDD
Pärast EYOC-d võistlesin paaril võistlusel Lõuna-Eestis ja puhkasin päris palju.

August oli eestikate kuu. Esmalt sprintisin botaanika aias. Vigu tuli mitmeid. Minul oli raske lugeda seda kaarti suurel kiirusel, samas rada ei olnud eriti raske. Viga on ilmselt minus.  Tasuks sel korral 2.koht. Samal õhtul võistelsin endale tuttavas metsas. Mulle see mets meeldis. Tundisn ennast kuidagi kindlalt. Viga tuli öise kohta vähe. See mets tundub minu jaoks pimedas poole hellam kui valges, sest nähtavus on piiratud ja sel korral õnnestus mul rägasse mitte kinni jääda. Tasuks 1.koht pika eduga. Paar päeva enne kooli võistlesin eestikate tavarajal Selgisel. Maastik oli mõnus, koguaeg sai kaardis oldud ja puhas jooks tehtud, vahepeal oli küll õnne, aga seda peab ka olema. Tasuks 1.koht napi eduga. :)  Vihm oli ka mõnus ;)

Septembris toimus eestiakate pikk rada. Enne starti põdesin, et mõned kutid panevad konksu ja siis lõpus “tõmbavad koti pähe”. Otsustasime Olluga teistelt eest ära joosta enne poolt maad, kuna teejooksu oli nii palju. Mingi hetk ma enam ollut ei näinud metsas, kuigi just hetk tagasi olime koos olnud. Niisiis tiksusin vaiskelt võidu poole.
Järgmisel päeval jooksin SEB sügisjooksu. Midagi roosilist polnud, eilne 10 km oli jalgades. (aeg 42.52,   343.koht)
Suunto gamse’il jooksin enda jaoks uuel maastikul. Midagi erilist ei olnud. Suht igav maastik minu jaoks.

Oktoobri algul käisime Kristjaniga rogainil “jalutamas”.
Baltic Junior Cup’ist räägin ehk nats pikemalt. Bussisõit ei olnudki niivõrd hull sellises seltskonnas. Lihtsalt nii palju kinu sai, kõht oli koguaeg kõveras.:D Tavaraja puhta soorituse rikkus ära üks 2 minutiline viga. Lugesin endale ette täiesti õige etapi. Ma lihtsalt jätsin suuna unarusse ja tulemuseks oligi see, et jõudsin “õnneks” oma hilisemasse punkti.(Kui keegi mõtleb, et ma ju läksin üle autotee ja oleksin pidanud seda märkama, siis ütlen, et seda ületades mulle tundus see justkui õige tee...) Sain ennast kiirelt parandada ja ajakadu ei muutunud utoopiliseks. Rohkem vigu ei tohtinud tulla. Sellega sain hakkama. Mets oli kiire ja võitjalt sain jooksuga pähe 2.30 minutit. Ise arvasin enne võitlust, et saan rohkemaga pähe...(aeg 49.57 8.koht)
Teates pääsesin Eesti esindusvõistkonda. Enda sooritusega jään suht rahule. Orienterumine ei olnud eriti raske, paar suunaviga tuli, aga need sai ruttu korrigeeritud. Kenny tuli ankruvahetusest neljandana. Üleüldse on sellega mingi segane värk. Protokollis olime me 3.kohal. Netis oleme ka 3.kohal. Aga autasustamisele kutsuti ikkagi Soome võistkond. Kindel ei saa millesgi olla, sest me lahkusime enne autasustamist. Kenny poolt igatahes võimas jooks! ;)

Kokkuvõttes olen oma hooajaga väga rahul. Kurvastama paneb aga see, et mul pole hetkel Eestis konkurentsi.... Ehk järgmine aasta toob