Tuesday, January 19, 2010

Madonas Kauss 2010

Nädalavahetusel käisin koos oma klubiga Lätis, Madonas.
Esimesel päeval oli kavas lühirada(4,8km) ja teisel päeval lühendatud tavarada(6,0km).
Lühirada. Esimesse punkti tegin vale valiku.(arvan, et minu valik pole õige, ma pole siiani suutnud otsustada missugune oleks parim valik sinna punkti). Raja algus sujus hästi, kuni viienda punktini. Nimelt rajameister või kes iganes oli kaardil märkimata jätnud mitmeid radu(roosas kastis), plaan oli minna nii, et laskun, ületan ristmiku ja siis ainult mööda rada sõita mis kaardil märgitud on. Teeristi ületamisel jäi minust vasakule 2 teeotsa, mõtlesin, et mis värk on, lõpuks jõudsin liini alla, siis otsustasin et lähen tagasi ja pööran esimesest rajast sisse. Ma ei saanud üldse kindel olla kuhu ma sõidan, sisetunde järgi sõitsin. Lõpuks sain puntki kätte. Pärast seda segadust ei olnud ma õnneks keskendumist kaotanud ja ülejäänud rajaosa kulges ühtlaselt hästi. Aeg 33:58.
Lühendatud tavarada. Algus läks hästi. Enne kuuendat puntki olin ma korraks orbiidil, õnneks määrasin kiirelt oma asukoha. Kaheksandasse punkti tegin vale teevaliku. Oleks pidanud sõitma liini kõrval olevat rada. Üheksandasse tuli suurim viga, lugesin selle etapi vastupidi, tahtsin liikuda 9st-8sse punkti. Sain sellest praktiliselt kohe aru ja pöörasin otsa ümber, keerasin veel üks tee varem paremale, oli segadus, parandasin ennast veel kord, viga tuli ~40-50sek. Kümnendasse punkti minnes oli ränk kitsas tõus, oleks pidanud seal suusad alt võtma ja paar jooksusammu tegema(seda ma loomulikult ei teinud :)). Edasi külges rada hästi va. 11sse punkti minnes pöörasin liiga vara paremale ja pidin ukerdama väiksematel radadel(kuigi oleks saanud sealt ringi sõita) ja ühest teeotsast möödasõit 13sse punkti minnes. Aeg 43:33.


Tulemused

Ise jäin oma sooritustega enam-vähem rahule. Sain uusi kogemusi. Maastik oli väga nõudlik suusa-o jaoks. Kitsad tõusud olid just kõige raskemad. Sõitsin stabiilselt, mõlemal päeval kiirus 7,2min/km. Sel nädalavahetusel on plaanis minna Tallinna sise-o'le ja suusa-o märget proovima.

Laupäeva öösel, meie ööbimispaigas oli kellegil peretüli, terve maja värises:)

5 comments:

 1. miks sa slallinõlva ei kasutanud kummalgi päeval?

  ReplyDelete
 2. esimesel päeval ei näinud muud valikut peale selle. teisel päeval mõtlesin, et kütan ringi,vaatasin et ei hakka ennast väsitama seal nõlva peal;)

  ReplyDelete
 3. Ma arvan, et sealt oleks võitnud mingi minuti vähemalt :)

  ReplyDelete
 4. Tohiks huvi tunda, kas ja millal ilmub selles blogis järgmine postitus? ;)

  ReplyDelete
 5. Oleg, ole rahulik kull ma kirjutan.(PS ma elan Kadrinas)

  ReplyDelete