Thursday, January 14, 2010

2009/2010

Kirjutaks siis ka midagi siia. Eelmisele kommentaarile vastates siis jah, see oli mul mõneks ajaks(1,5kuud) viimane treening. Sprindi tulem. ja öise tulem.. Enne eestikaid tundisin jalas kerget valu, aga öisel muutus valu juba rängaks. Algul arst määras mulle mingid tabletid. Võtsin neid nädal, valu oli kadunud. Eestikate tavarajal sai juba hästi joosta, kuigi jõudu polnud üldse. Jooksuga jäin ilmselgelt teistele alla, samas viga tuli ka. Tulemused. Peale võistlust hakkas jalg jälle valu tegema. Järgmisel hommikul ei kandnud jalg enam üldse, voodist ei saanud ka püsti. Teatejooks jäi seekord jooksmata. Oleksin jooksnud Priidu ja Assoga. Pärast seda oli selge, et eestikate pikal ja Baltic cupil ma ei osale. Seekord määras arst mulle 2 nädalat magnetravi. Selle aja jooksul küll aru ei saanud et jalg oleks paremaks läinud, kui siis ainult natuke. Peale ravi hakkas alles mõju toimima. Peale seda pole enam midagi viga olnud.
Kristjaniga käisime Rogainil matkamas, see oli tõeline seiklus! Mõne aja möödudes võtsin osa Suunto Games'ist. Võtsin seda võistlust väga ettevaatlikult. Jõudu ka väga polnud. Teisel päeval tuli parem sooritus. Tulemused. Oktoobri lõpus käisin Libahundi jäljel. Ei olnud väga meeldiv. Ilm oli külm+väga vesised sood. Lõpus oli joosta piin, sest jalad olid suht läbi. Tulemused (võistkond Jõuk). Novembris käisin treeningkogunemisel Pikajärvel. Siiamaani olen osalenud kõigil sise-o etappidel(3), mis on enam vähem kõik aiataha läinud:). Trenni olen teinud regulaarselt. Oktoobrist hakkasin käima Tapal, Männikumäe trennides.
Vaheaja esimene pool möödus lõbuslt tädi juures olles. Sain suusatada Keila terviseradadel. Head rajad on seal. Vaheaja teine pool möödus Valgehobusemäel laagris olles. Meie maja seltskond oli super! Vahet pole, et meil toas külm oli ja pidime ise kütma aga trennid olid väga head ja õhtused seminarid olid ka kasulikud. Enne laagrit võtsime vaikselt sugulastega uue aasta ka vastu. Peale laagrit sõitsin Põlvasse, et esimesed Suusa-o stardid sel aastal teha. Esimesel päeval oli kavas sprint, sõitsin veatult, võibolla mõnes kohas oleks saanud paremini. Teisel päeval oli kavas lühendatud tavarada, esimesse puntki tuli kohe viga(maastikul oli suusarada teises kohas kui oli kaardile märgitud ja mööda seda rada minnes ei tulnud ristmikku vastu),ülejäänud distantsi läbisin veatult, võitjale jäin kiirusega kõvasti alla + algul tehtud viga. Aga mis siin ikka vinguda, müts maha nende ees kes vaevusid seda võitlust korraldama. Sprindi tulem. ja Lüh.Tavaraja tulem. . Liikumisteed Sprint , Tavarada. Ise jäin rahule tulemustega. Pühapäeva õhtul käisin Kristiines sise-ol, nagu ka seekord, eriti ei sujunud. Esimese koolipäeva sai vähemalt vabaks :).

Homme lähen Koolinoorte meistrivõistlustele ujumises, kool mind sinna kirja on pannud, siis tuleb sinna minna. Väga pahaks ei pane seda, saab JÄLLE koolist ära:D. Ise arvan, et ujun suht hästi endakohta. Nädalavahetusel lähen Lätti Madonasse suusa-o võistlustele. Kogemusi on vaja ka väljastpoolt Eestit! Talvised plaanid on veel osaleda suusa-o eestikatel. Maratonidest on plaanis sõita 42km Tamsalu-Neeruti maratoni ja 63km Tartu maratoni. Huvitav(kahtlane) on see, et mind on paigutatud 4-sse stardigruppi, ma pole varem pikal distantsil sõitnud. Küll aga eelmine aasta sõitsin 31km suht hästi. Võibolla vaadati seda tulemust?


(Põlvakad)

4 comments: