Sunday, March 1, 2009

Eestimaa Talimängud 2009

Allpool on kaardid koos liikumisteedega.

1.päeval oli sprint. Ilm oli öösel nii ära pööranud et korraliku esitust minu poolt ei tulnud, lihtsalt raske oli sõita paksus lumes, kus lihtsalt ei saanud keppidaga tõugata.
Esimene kp tuli kergelt kätte, aga kiirusest jäi puudu ja olin 3ndal kohal.->>Teise kp-sse oli juba rajavalikut, aga mina läksin just kõige raskemat rada mööda, kuigi oleks pidanud minema vasakult poolt aeda, olin 3ndal kohal.->>Kolmandasse punkti tuli juba esimene viga, oleksin pidanud minema punktist väljudes teeristist lõikama teisele teele, ei lugenud seda lihtsalt välja, olin 4ndal kohal->>Neljas kp tuli ilma veata aaga kiirusest jäi puudu sest liiga palju vaatasin kaarti ja olin ebakindel, oli 3ndal kohal->>Viies punkt oli kerge, aga kiirust oli vähe, olin 3ndal kohal->>Kuues kp tuli kergelt,olin 2el kohal->>Seitsmedaga tegin viga, punktile läksin peale vasakult poolt, kuigi oleksin pidanud paremalt lähenema, tuleb paremini kaarti lugeda!!, olin 2el kohal->>Kaheksas, üheksas ja kümnes olid kerged kp-d, olin 2el kohal->>Üheteistkümnes oli ka kerge ja siis finiš. Kõige haigem on see et oli 11. punktis ESIMENE, juhtisin 2 sek-iga aga võtanäpust, lõpetasin ikka 2-na ja kaotasin ÜKSTEIST sekundit võitjale, väga kahtlane on ära anda lõpusirgel(90m) 13 sekundit?? nojah ma olin suht läbi ka sellest lumes möllamisest:D
Distants 2,5 km, Aeg 18.53, Kiirus 8.05min/km ja 2.koht. Kaotust võitjale 11sek-i.
Võiks kiirem olla...

2.päeval oli lühirada. Too oli kergem sest metsavahel polnud niipalju lund kui kuskil põllupeal.. Esimene kp oli kohe pikk etapp ja otsisin kergemat lähenemist kp-sse, kohe suure tee peale välja ja ainult vaja littida, olin 1el kohal.->>Teise kp-ga tuli väike arusaamatus. kaotasin 40 sek-i sinna, 2el kohal.->>Kolmas kp oli ideaalne, 1el kohal.->> Neljas kp kerge, 1el kohal.->>Nüüd tuleb täielik katastroof.... Viienda kp-ga panin nii pange, et siga ka ei näksi:D Neljandast punktist välja minnes, järgmises ristis ei näinud ma enda ees olevat rada(ei tea miks, vb poldud seda isegi sisse sõidetud) ja mõtlesin et lähen natuke paremale ja siis migni rada tuli ja seal ei olnud sõitnud mitte ükski puraan ainult üks paar suuski oli mõõda seda lumist rada metsa sisse mõtanud. Siis ma otsustasin et see peaks olema see õige rada, lähen lähen , aga rada venis kuidagi pikaks jõudsin mingile raiele välja ja pm olin orbiidil... otsustasin et võtan suusad alt ära ja võtan siis seda karmi tõusu, kui nägin jahitorni siis taipasin ära kus ma olen. Kui oleks mingisugunegi rada olnud sisse sõidetud puraaniga siis poleks sellist viga tulnud. Tegin selle punktiga 5-6min viga ja olin automaatselt 3-ndal kohal.->>Kuuenda kp-sse sõitsin ringi, tundus kõige õigem valik olevat ja olin 3ndal kohal.->> Seitsmes, kaheksas ja üheksas tulid kergelt ja olin ikka 3-ndal kohal ja nii kuni lõpuni välja.->> Viimasesse kp-sse suutsin veel viga teha u. 10 sek-i. Ja siis oligi finiš.
Tänase sõiduga jäin rohkem rahule, aga see 1 kuradima viga rikkus kõik ära..Oleksin kinni pannud..Tegijal ikka juhtub:D
Distants 5km, Aeg 34.57, Kiirus 6.58min/km ja 3.koht. Kaotust võitjale 2min 43sek-i.

Kõige rohkem jäin sellega rahule, et karika sarjas sain 2-se koha:) Sprindi võistlus oli viimane võistlus karikasarjas ja enne sprinti olin ma 3ndal kohal ja kaotasin 2ele kohale 9punkti, kuid tulin 2ks ja võitsin 3dat kohta 1 punktiga.